Heading image

Česká aplikace v mobilu pomůže řidičům spočítat mzdu. Volvo ji bude nabízet ve svých kamionech

Nová aplikace pro kamionovou dopravu bluTacho pomůže zejména řidičům, kteří jezdí dálkové trasy po Evropě. Aplikace nabízí řadu funkcí - od výpočtu minimální mzdy v závislosti na tom, kterou zemí řidiči v kamionu právě projíždějí, přes efektivní zpracování dat z tachografů a ukládání dokumentů na jednom místě až po informace o místní legislativě, právní servis a 24hodinovou pomoc.

Za vývojem pomůcky pro řidiče stojí česká společnost DC Nest. Vedle informací o legislativních předpisech a státních svátcích třinácti zemí umí bluTacho zpracovat podklady pro výpočet mzdy v ČR a minimální mzdy v EU. Aplikace rovněž obsahuje interaktivní manuály a instruktážní videa, jak správně nastavit tachograf a řidičům poradí v pěti jazycích i v řadě dalších věcí.

Vývoj trval přes rok a podílel se na něm tým šesti lidí. Výrobce má s novou aplikací velké plány, navázal již například spolupráci s automobilkou Volvo Trucks, která bude tuto aplikaci nabízet v nových nákladních vozidlech.

„Administrativní zátěž a byrokratické procesy bohužel z řidičů nákladních vozů nad 3,5 tuny dělají spíše úředníky. Chceme jim v této oblasti prostřednictvím bluTacho pomoci a umožnit jim plně se soustředit na řízení, odpočinek a efektivní správu,“ říká CEO společnosti DC Nest Jozef Lištiak.

Odkaz na článek zde
Zdroj: logistika.ihned.cz