Heading image

Češi vyvinuli průlomovou aplikaci pro řidiče kamionů

Česká společnost DC NEST uvedla na trh mobilní aplikaci pro kamionovou dopravu nazvanou bluTacho. Řidičům nabízí řadu praktických funkcí – od výpočtu minimální mzdy v závislosti na tom, kterou zemí právě projíždějí, přes efektivní zpracování dat z tachografů a ukládání dokumentů na jednom místě až po informace o místní legislativě, právní servis a 24hodinovou pomoc. DC NEST má už nyní domluvenou exkluzivní spolupráci s Volvo Trucks a chystá expanzi na několik startovních trhů. Cílem investora je získat do dvou let stovky tisíc uživatelů po celé Evropě.

„Profesionální řidiče školíme déle než 10 let a troufám si říct, že nikdo nezná jejich potřeby a problémy lépe než my. Administrativní zátěž a byrokratické procesy bohužel z řidičů nákladních vozů nad 3,5 tuny dělají spíše úředníky. Chceme jim v této oblasti prostřednictvím bluTacho pomoci a umožnit jim plně se soustředit na řízení, odpočinek a efektivní správu,“ říká CEO společnosti DC NEST Jozef Lištiak. 

Desítky funkcionalit a instruktážní videa

Aplikaci, která je plně kompatibilní s operačním systémem Android i iOS, nabízí její tvůrci v pěti jazykových mutacích. Vedle detailních informací o legislativních předpisech a státních svátcích 13 zemí poskytuje desítky různých funkcionalit. Například pozná, kdy řidič překročí hranice. Systém pak z nahraných údajů zpracuje podklad pro výpočet mzdy v ČR a minimální mzdy v EU. Dále nabízí interaktivní manuály a instruktážní videa, jak správně nastavit tachograf. Poradí, jak správně a bezpečně zajistit náklad, umí pracovat s kartou řidiče a zjednodušuje firmám klíčovou administrativu.  

Spolupráce s Volvo Trucks

K dnešnímu dni výrobce eviduje stovky stažení. „Máme v plánu proniknout s bluTacho do celé Evropy. Aktuálně se budeme soustředit především na Českou republiku, Slovensko, Německo, Polsko a severské země, kde nám otevírá dveře exkluzivní spolupráce s Volvo Trucks,“ dodává Lištiak.

„Poprvé jsme si aplikaci vyzkoušeli před dvěma měsíci a okamžitě nás zaujala. S podobně komplexním řešením jsme se nikdy předtím nesetkali, proto jsme DC NEST nechali představit bluTacho kolegům v Göteborgu,“ popisuje cestu z pražského Karlína až do centrály Volvo Trucks Vladimír Myslík, hlavní manažer školitelů Volvo Group Czech Republic. „Více než 20 kolegů si ji obratem nainstalovalo, otestovalo a začali jsme řešit, jak ji dostat do podvědomí našich zákazníků v Evropě,“ doplňuje.

 

Odkaz na video zde

 

Vývoj aplikace trval déle než 12 měsíců a podílel se na něm tým šesti lidí. Investora celého projektu, Davida Pátka ze společnosti NEECO Group, do jehož skupiny DC NEST patří, stála řádově miliony korun. „Podporuji pouze projekty, kterým sám věřím, vidím v nich přínos a širší využití. BluTacho všechno z toho splňovalo. Kolegové odvedli skvělou práci, aplikace je na světě, řidiči si ji stahují a Volvo Trucks nám dalo důvěru, které si vážíme,“ říká David Pátek. „Teď před námi leží výzva v podobě evropského trhu, kam potřebujeme a chceme aplikaci rozšířit. Bavíme se o stovkách tisíc možných klientů, pro které je bluTacho určené, a rádi bychom viděli aplikaci v telefonech každého řidiče,“ popisuje na závěr ambiciózní plány David Pátek. Aplikaci bluTacho si můžete stáhnout zde.

 

Odkaz na článek zde

Zdroj:ceskymac.cz