Apka BluTacho chce řidičům kamionů usnadnit papírování

Česká firma DC NEST uvedla na trh aplikaci pro kamionovou dopravu BluTacho, která řidičům nabízí řadu praktických funkcí – od výpočtu minimální mzdy v závislosti na tom, kterou zemí právě projíždějí, přes efektivní zpracování dat z tachografů a ukládání dokumentů po informace o místní legislativě, právní servis a nonstop pomoc. “Administrativní zátěž a byrokratické procesy bohužel z řidičů nákladních vozů nad 3,5 tuny dělají spíš úředníky. Chceme jim v této oblasti prostřednictvím BluTacho pomoci a umožnit jim plně se soustředit na řízení, odpočinek a efektivní správu,” říká šéf DC Nest Jozef Lištiak. Aplikace nabízí jednotlivé služby za cenu od 0 do 670 Kč měsíčně za všechny.

Aplikace funguje celkem v pěti jazykových mutacích. Vedle detailních informací o legislativních předpisech a státních svátcích 13 zemí pozná, kdy řidič překročí hranice. Systém pak z nahraných údajů zpracuje podklad pro výpočet mzdy v Česku a minimální mzdy v Evropské unii. Nabízí i interaktivní manuály a instruktážní videa, jak správně nastavit tachograf, poradí, jak správně a bezpečně zajistit náklad, umí pracovat s kartou řidiče a zjednodušuje firmám klíčovou administrativu.

Odkaz na video zde

Cílem tvůrců aplikace je do dvou let rozšířit BluTacho mezi uživatele po kontinentu. “Máme v plánu proniknout s BluTacho do celé Evropy. Aktuálně se budeme soustředit především na Česko, Slovensko, Německo, Polsko a severské země, kde nám otevírá dveře exkluzivní spolupráce s Volvo Trucks,” dodává Lištiak. Aplikace je dostupná pro Android a iOS.

Kromě praktických funkcí nabízí apka i pomoc s legislativou

Kromě praktických funkcí nabízí apka i pomoc s legislativou

Řidiči si mohou do aplikace nahrát své dokumenty a mít je tak vždy s sebou

Řidiči si mohou do aplikace nahrát své dokumenty a mít je tak vždy s sebou

K dispozici je i měření povinného odpočinku

K dispozici je i měření povinného odpočinku

 

Stáhnout BluTacho pro Android

Stáhnout BluTacho pro iOS

 

Odkaz na článek zde

Zdroj: mediar.cz